Piątek 12 listopada 2010r., to dla mieszkańców ul. Warszawskiej i ul. Grzybowej ważna data. Tego dnia rozpoczęły się prace związane z budową sieci wodociągowej. Obiecana przez WPWiK Sp. z o.o. inwestycja staje się faktem, a to dopiero początek prac w tej dzielnicy Wałbrzycha. Już trwają prace przygotowawcze na kolejne wodociągowe inwestycje w Poniatowie.

- Rozpoczynamy prace związane z budową sieci wodociągowej – wyjaśnia Piotr Głąb, prezes zarządu WPWiK Sp. z o.o. – Na nasze zlecenie Zakład Techniki Sanitarnej "EKOSAN" Sp. z o.o., wybuduje 986 metrów bieżących sieci wodociągowej oraz 59 odcinków przyłączy w pasie drogowym do granic nieruchomości położonych przy ul. Warszawskiej i ul. Grzybowej. W gestii zainteresowanych Mieszkańców, pozostanie tylko budowa przyłączy na terenie swoich nieruchomości. Wszelkie szczegóły do ustalenia w Dziale Technicznej Obsługi Klienta WPWiK Sp. z o.o.

– W piątek rozpoczniemy nawożenie materiałów sypkich, a po niedzieli, najpóźniej w środę, nastąpi dostawa kolejnych materiałów potrzebnych do realizacji tego zadania – informuje Prezes ,,EKOSANU”. – Prace będą prowadzone z należytym tempem, w trakcie dwóch zmian. Już za parę dni będzie tam tętniący pracami plac budowy. Jeśli zima nie przyjdzie zbyt szybko i ostro, przed grudniowymi świętami zakończymy prace. Na przeszkodzie może stanąć duży mróz, sam śnieg nie jest nam straszny.

– Inwestycja w ul. Warszawskiej i ul. Grzybowej rozpoczyna pewien cykl inwestycji, które zamierzamy kontynuować w tej dzielnicy – dodaje prezes WPWiK Sp. z o.o. Jeszcze w tym roku na kolejne etapy przygotujemy odpowiednie dokumentacje, uzyskamy konieczne zezwolenia i w nowym roku, przystąpimy do realizacji. To są dobre wiadomości, cieszy fakt, że obietnice doczekały się realizacji.