SANEPID ZACHĘCA do picia wody z wałbrzyskich kranów!!!

Akcja Wałbrzyskich Wodociągów „ Dobra Woda z kranu” zyskuje coraz większe wsparcie.

W ramach tej inicjatywy zamontowano w wałbrzyskich placówkach oświatowych źródełka wody pitnej. Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród uczniów. Podczas przerw w zajęciach lekcyjnych ustawiają się kolejki chętnych do poidełek. Do picia wody z kranu zachęcają nie tylko wodociągowcy, ale również prezydent miasta oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, który kontroluje na bieżąco jakość wałbrzyskiej wody:

"- Całym sercem podpisuję się pod tą akcją, jako przedstawiciel rządowy - podkreśla Małgorzata Bąk. - Od lat kontrolujemy jakość wody, która jest podawana konsumentom przez wodociągi na terenie miasta Wałbrzycha Ta woda jest jakościowo dobra, spełnia wszystkie wymagania rozporządzenia odnośnie wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, zarówno pod względem parametrów bakteriologicznych jak organoleptycznych i chemicznych. W ciągu roku wspólnie z wodociągami wykonujemy ponad sto próbek. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że woda którą piją konsumenci jest dobra, nadaje się do spożycia i należy ją pić."

Pijmy więc wodę z kranu, walczmy ze stereotypami i oszczędzajmy pieniądze. Jeden litr wody z kranu kosztuje zaledwie pół grosza !!!