"WODNY ŚWIAT WAŁBRZYCHA 2014" - WYNIKI W BLOKU KONKURSOWYM NR 1

Punktacja ogólna szkół po pierwszym bloku konkursowym: RANKING

 

WYNIKI KONKURSU "WODA TO ŻYCIE":

- PIĘCIO- I SZEŚCIOLATKI

- SZKOŁY PODSTAWOWE, KLASY I - III

 

WYNIKI KONKURSU "WODA I ENERGIA":

- SZKOŁY PODSTAWOWE, KLASY IV - VI (PLAKAT)

- GIMNAZJA I SZKOŁY ŚREDNIE (ZDJĘCIE)


Do siedziby Wałbrzyskich Wodociągów dotarło ponad dwieście kolorowych pisanek. Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi komisja konkursowa zebrała się, aby wyłonić najpiękniejsze prace wykonane w ramach konkursu „ Wodny Świat Wałbrzycha”. W pierwszym bloku konkursowym najmłodsze dzieci miały za zadanie wykonać kolorową pisankę ilustrującą hasło „Woda to życie”. Z zadania wywiązały się znakomicie. Jak się okazało, dziecięca wyobraźnia i pomysłowość nie zna granic. Prace były wykonane różną techniką, niezwykle barwne, ciekawe, estetyczne i wykonane z dużą starannością. Wzbudziły wśród pracowników Wałbrzyskich Wodociągów olbrzymie zainteresowanie, a wśród członków komisji konkursowej silne emocje, które z trudem udało się opanować. Wyłoniono spośród tylu pięknych pisanek, te, które najbardziej odpowiadały tematowi, były w dużej mierze wykonane samodzielnie oraz odznaczały się dużymi walorami estetycznymi. Listę nagrodzonych prezentujemy na początku artykułu a dodatkowo ich prace na końcu. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim dzieciom, które włożyły wiele wysiłku i pracy w kolorowanie, wyklejanie i malowanie pisanek. Zachęcamy do udziału w kolejnych jeszcze dwóch blokach konkursowych. Warto, czekają cenne nagrody!!!

Już po świętach komisja konkursowa wyłoniła laureatów pozostałych kategorii wiekowych. Uczniowie klas IV – VI Szkół Podstawowych mieli za zadanie wykonać plakat o tematyce „Woda i energia”. Jest to hasło obchodzonego 22 marca Światowego Dnia Wody. Nadesłano ponad sto prac. Bardzo ciekawych i niezwykle pomysłowo wykonanych. I w tym przypadku członkowie komisji nie mieli łatwego zadania. Tym razem konkurs fotograficzny dla uczniów Gimnazjów i Szkół Średnich, który również miał za zadanie zilustrować hasło „Woda i energia” okazał się mniej „popularny” od pozostałych. Spośród nadesłanych kilkunastu prac konkursowych, członkowie komisji postanowili wyróżnić niektóre z nich. Wszystkim bez wyjątku dziękujemy za udział w naszym konkursie, na dowód czego zamieszczamy nazwiska wszystkich uczestników. Zachęcamy gorąco do udziału w kolejnych blokach konkursowych i przypominamy, że za każdą e-fakturę, można zdobyć cenny 1 punkt. Wystarczy, że się „zmówi” cała klasa uczniów, namówi swoich rodziców, wujków, ciocie i mogę zebrać 20 punktów i więcej. Co może ostatecznie zaważyć na zwycięstwie w całym konkursie!!! Warto pomyśleć nad tym. Póki co na prowadzeniu są dwie szkoły, które uzyskały identyczną ilość punktów: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu – 12 pkt. Oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu – 12 pkt.


NAGRODZONE PRACE (po kliknięciu na link zdjęcie lub skan pracy otworzy się w nowym oknie):

I. "WODA TO ŻYCIE" (pisanka) - 5- i 6-latki:

1 miejsce - Klaudia Sikorska, lat 6
2 miejsce - Marcel Sutocki, lat 5,5
3 miejsce - Kaja Łabuz, lat 6
4 miejsce - Emilia Płaczkowska, lat 6
Wyróżnienie - Aleksander Golce, lat 6 i Manuela Estko, lat 6
Wyróżnienie - Hanna Górajec, lat 5
Wyróżnienie - Julia Szymańska, lat 5

 

II. "WODA TO ŻYCIE" (pisanka) - klasy I-III, szkoły podstawowe:

1 miejsce - Wiktoria Malinowska, lat 8
2 miejsce - Hanna Majcher, lat 7
3 miejsce - Paula Gazda, lat 8
4 miejsce - Laura Eświł, lat 8
Wyróżnienie - Alan Dembiński, lat 7
Wyróżnienie - Alicja Łodzińska, lat 9
Wyróżnienie - Bartosz Roszkowiak, lat 8
Wyróżnienie - Martyna Wierzbicka, lat 8
Wyróżnienie - praca zbiorowa (Sandra Wiśniewska, Amelia Golec, Natalia Polkowska, Dawid Janasik, Remigiusz Rojewski i Alicja Zielonka, po 9 lat)

 

III. "WODA I ENERGIA" (plakat) - klasy IV-VI, szkoły podstawowe:

1 miejsce - Sandra Zbierska, lat 12
2 miejsce - Wiktoria Nowakowska, lat 11
3 miejsce - Emilia Pytlewska, lat 11
4 miejsce - Wiktoria Paszkiewicz, lat 11
Wyróżnienie - Dawid Surmaczyński, lat 10
Wyróżnienie - Eryk Maroński, lat 10
Wyróżnienie - Joanna Janicka, lat 12
Wyróżnienie - Julia Mikołajczyk, lat 13
Wyróżnienie - Mateusz Marciniak, lat 12
Wyróżnienie - Paulina Mazur
Wyróżnienie - Wiktoria Janicka, lat 11

 

IV. "WODA I ENERGIA" (zdjęcie) - gimnazja i szkoły średnie:

Wyróżnienie - Angelika Rolka, lat 18
Wyróżnienie - Karolina Strzępek, lat 15
Wyróżnienie - Michał Sikora, lat 18