PODSUMOWANIE KONKURSU "WODNY ŚWIAT WAŁBRZYCHA"

Ostatni ósmy blok konkursowy zwieńczył wielomiesięczne zmagania uczniów ze szkół funkcjonujących na obszarze działalności naszego przedsiębiorstwa. Od listopada ubiegłego roku, aż do czerwca bieżącego roku kilkuset uczniów wraz z opiekunami z 18 placówek oświatowych podjęło konkursowy wysiłek. Opłacało się, uczniowie oprócz dobrej zabawy, mogli dzięki zaangażowaniu się w kolejne bloki konkursowe przyswajać wiedzę z zakresu współczesnych problemów związanych z gospodarką wodną i kanalizacyjną. Napłynęło wiele ciekawych prac, które nastręczały komisji konkursowej wiele pozytywnych dylematów, niestety tylko nieliczne można było nagrodzić. Uczniowie oprócz nagród indywidualnych zdobywali punkty dla swoich szkół. Na półmetku konkursu zwycięska placówka otrzymała tytuł „Wałbrzyskiego Ambasadora Wody”. Tego zaszczytu dostąpiła społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 im. Armii Krajowej przy ul. Chałubińskiego 13 w Wałbrzychu. To tam właśnie odbyły się miejskie uroczystości obchodów Światowego Dnia Wody, który co roku przypada 22 marca i jest obchodzony z inicjatywy ONZ. Do końca konkursu pozostawały jeszcze cztery bloki konkursowe. Rywalizacja była naprawdę mocna. Po siedmiu konkursach do lidera rankingu – PSP 30 zbliżyła się - PSP 28. Różnica wynosiła zaledwie 6 pkt. Tak więc ostatni ósmy blok konkursowy miał zadecydować o tym, która ze szkół będzie świętować zwycięstwo. A było o co walczyć, przypomnijmy:

I miejsce - nagroda rzeczowa o wartości 5 000 zł.
II miejsce - nagroda rzeczowa o wartości 3 000 zł.
III miejsce - nagroda rzeczowa o wartości 1 500 zł.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, opiekunów, rodziców, a przede wszystkim olbrzymiej rzeszy uczniów, konkurs nabierał rumieńców z miesiąca na miesiąc. Rywalizacja szła w parze ze zdobywaniem cennej praktycznej wiedzy, która, mamy nadzieję, zaowocuje w życiu codziennym. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, uczniom za twórczy wkład oraz nauczycielom za dojrzałe towarzyszenie w ich zmaganiach. Gratulujemy zwycięzcom. Szczegółowe wyniki podajemy w tabeli. Uroczystość wręczenia nagród przewidywana jest we wrześniu lub październiku br. O szczegółach powiadomimy.

Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu organizowanego przez Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji Sp. z o.o. pn. „ Wodny Świat Wałbrzycha” edycja 2013 - została:

I miejsce:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 im. Armii Krajowej
przy ul. Chałubińskiego13 w Wałbrzychu - 41 pkt.

II miejsce:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II
przy Al. Wyzwolenia 43 w Wałbrzychu – 27 pkt.

III miejsce:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2
przy ul. Wańkowicza 13 w Wałbrzychu – 21 pkt.

IV miejsce:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 im. Stanisława Staszica
przy ul Dunikowskiego 39 w Wałbrzychu – 18 pkt.

V miejsce:
Zespół Szkół Fundacji „ Szkoła Gminna Menadżersko – Księgowa”
przy ul. Armii Krajowej 35 b w Wałbrzychu – 17 pkt.